Ticari Pilot Olmak İçin Ne Mezunu / Hangi Bölüm Mezunu Olmak Gerekir?

Bilgi Platformu geri dön

Ticari Pilot Olmak İçin Ne Mezunu / Hangi Bölüm Mezunu Olmak Gerekir?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Part FCL ‘e göre pilot olmak için LİSE mezunu olmak yeterlidir. Lakin daha önce birçok kez karşımıza çıkan ve önemli olan konu, eğitim sonunda işe girmek istediğiniz havayolu şirketinin/ business jet firmasının/ veya öğretmenlik yapacağınız uçuş okulunun işe alım kriterleri öne çıkmaktadır. Türkiye’de havayolu şirketinde pilot olarak işe başlamak için ÜNİVERSİTE mezunu olma şartı vardır. BÖLÜMÜN, açık öğretim/ örgün eğitim olmasının her hangi bir ÖNEMİ yoktur.

Başka bir deyişle hava yolu şirketleri “ üniversite mezunu olda ne olursa olsun gel “ şeklinde yaklaşmaktadırlar.

Şunu da belirtmek isteriz THY yolları 2018 senesinde lise mezunu pilot işe almıştır. Lakin yukarıda belirttiğim gibi bu çok nadir olan bir olaydır.

Sadece Türk hava yollarının 2019 senesinde 900 pilot alacağını ( yaklaşık 30000 TL başlangıç maaşı ile ) bir daha hatırlatmak isterim.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön