Ticari Pilot Olmak İçin Bir Boy/Kilo Sınırı Varmıdır?

Bilgi Platformu geri dön

Ticari Pilot Olmak İçin Bir Boy/Kilo Sınırı Varmıdır?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Ticari pilot olmak Part-MED / AMC / GM’ a göre boy ve kilo limitleri çok geniştir. Örneğin BMI kitle vücut indeksi 35 üssü bile olsa gerek görüldüğünde ek tetkik yapılır.

Burada asıl bu konuyu belirleyen havayolları şirketlerinin uygulamalarıdır. Örneğin THY uçuş akademisi başvuru yapanlar için minumum 157 cm maksimum 195 cm şartı ile birlikte BMI 20-30 arası şartı koymuştur. Lakin bu pilotaj eğitimi için koştuğu şarttır. Başka bir deyişle elinde lisansı olan ticari pilotlar için böyle bir şart yoktur

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön