PPL Nedir?

Bilgi Platformu geri dön

PPL Nedir?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Ppl egitimi nedir ?

Daha önce hiçbir uçuş eğitimi almamış ve pilotluğa ilk adımı atmak isteyenler için düzenlenen bir eğitim programdır. Bu programda adaylar PPL lisanslarını aldıktan sonra ticari maksat dışında her türlü tek motorlu uçakları kullanabilirler.

PPL eğitimini ikiye ayırabiliriz teorik kısım ve pratik ( uçuş kısmı). Bu kısımlar detaylı ilerleyen postlarda anlatılacaktır. Kısaca teorik kısım için 9 ders, uçuş kısmı için minumum 45 saat ( 10 saat yalnız uçuş içinde olacak ) diyebiliriz.

Avrupa’da Hususi Pilot Lisansı (EASA-Private Pilot License-PPL(A)) almak için gerekli şartlar;

  • ICAO Level sınavı minimum Level 4 almak,
  • En az Medical Class II sağlık rapor sahibi olmak,
  • Teori kısmında okulun yapacağı 9 sınavı başarılı olmak,
  • Hususi Pilot Lisansı (EASA-PPL(A)) 9 teori dersini Sivil Havacılık (Civil Aviation Authority- CAA) tarafından yapılan sınavlardan başarılı olmak,
  • Sivil Havacılık (Civil Aviation Authority- CAA) tarafından şart koşulan Kontrol uçuşunu sorunsuz şekilde tamamlamak,
  • En az lise ve üzeri lisans seviyesine sahip olmak,
  • Adli sicil kaydı bulunmamasıdır.

PPL lisansıyla hangi uçaklar uçurulabilir?

Genel kabul gören hali ile azami kalkış ağırlığı 5,700 Kg olan uçaklar PPL lisansı ile uçurulabilir. Bu yaklaşık olarak 8-10 kişilik uçaklara denk gelir. Ticari amaç güdülmemesi gereklidir.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön