Pilotaj Eğitimi İçin Sağlık Raporunu Türkiye’den Alsam Geçerli Olurmu?

Bilgi Platformu geri dön

Pilotaj Eğitimi İçin Sağlık Raporunu Türkiye’den Alsam Geçerli Olurmu?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Ne yazık ki kocaman bir HAYIR. EASA lisansı sadece Türkiye’de değil TÜM DÜNYADA geçerlidir. Dolayısıyla takdir edersiniz ki kendi regülasyonlarını uygularlar. Türkiye EASA ülkesi değil JAA ülkesidir. Yani sonuç olarak EASA ülkeleri eğitimlerde olduğu gibi sağlık gereklilikleri konusunda Part-MED / AMC / GM kurallarını geçerli sayar.

İyide Türkiye’deki doktorlar diğer ülkelere göre çok daha iyi ne alaka ? Sağlık orada da sağlık burada da sağlık ne değişiyor ? Diye soracak olursanız HAKLISINIZ sizinle aynı fikirdeyiz. Lakin TÜM DÜNYA’DA geçerli bir lisans verdikleri için bu tarz bir mekanizmayı çalıştırmalarını normal karşılamak gerekiyor.

Ufak bir hatırlatma çok major bir hastalığınız Yok ise kesinlikle pilot olabilirsiniz.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön