Pilot Olmak İçin Yaş Sınırı Varmıdır?

Bilgi Platformu geri dön

Pilot Olmak İçin Yaş Sınırı Varmıdır?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Kocaman bir EVET. Hususi pilot olma yaşı 18, Ticari pilot olma yaşı 21 dir. 60 yaş üzeri havayollarında 3 pilot uçmak gerekir. Maksimum 65 yaşına kadar uçabilirsiniz.

Tamamda bunlar EASA standartları peki havayolları şirketlerinin bir yaş sınırı uygulaması var mıdır?

Bu sorununda cevabı kocaman bir EVET arkadaşlar. Genel itibariyle yaş alt limiti değişmemekte ama yaş üst limiti değişen piyasa şartlarına göre değişmektedir. Örneğin şu an THY, FO ( first officer-ikinci pilot) 45 yaşına kadar, PEGASUS FO için 40 yaşına kadar, SUNEXPRESS FO için minimum 21 yaş şartı vardır.

Sadece THY 2019 senesi için 900 pilot tefrik edeceğine dair açıklamalarda bulunmuştur.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön