Pilot Olmak İçin Sağlık Şartları Nelerdir?

Bilgi Platformu geri dön

Pilot Olmak İçin Sağlık Şartları Nelerdir?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Genel yaşantınızda çok büyük, major bir sağlık sıkıntınız yok ise ticari PİLOT olabilirsiniz diyerek söze başlayıp haydi detaylandıralım.

Ticari pilot olmak için her ticari pilotun karşılaması gereken şartlar vardır. Başka bir deyişle Category 1 sağlık raporu almış olmanız gerekmektedir. Ticari amaç gütmeyen ve ticari pilot olmak için alacağınız uçuş eğitimi için ise Category 2 sağlık raporu yeterlidir.

Türkiye için

http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/mevzuat/sektorel/taslaklar/SHT-MED_Taslak.pdf adresinden

AVRUPA için Part-MED / AMC / GM

https://www.easa.europa.eu/document-library/acceptable-means-of-compliance-and-guidance-materials/part-med-amc-gm adresinden kontrol edebilirsiniz.

Daha detaylı sağlık şartları hakkında sıkça sorulan sorular için takipte kalın.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön