PIC (Pilot in Command) Uçuşu Nedir?

Bilgi Platformu geri dön

PIC (Pilot in Command) Uçuşu Nedir?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Pilot in Command (PIC) hususi pilot lisansı (Private Pilot License-PPL) aldıktan sonra Ticari pilot lisansı (Commercial Pilot license-CPL) alabilmeniz için gerekli uçuş saatini doldurduğunuz, uçuş yeteneklerini geliştirdiğiniz, TEK BAŞINIZA( SAFETY PİLOT ile de olabilir ) yaptığınız uçuşlardır.

Şöyle düşünün bir Renault araba kiralamaya karar verdiniz. Oto kiralayan kişi size B tipi ehliyetinizi soracaktır. Ama siz Renault kiralamaktan son anda vazgeçip çok lüks TİCARİ bir karavan kiralamaya karar verdiniz. Oto kiralayıcı bu sefer size ticari ehliyetiniz var mı diye sordu sizde sadece B tipi ehliyetim var dediniz.

“Bir dakika, önce Renault arabayı kirala biraz kullan iyice araba sürme yeteneklerini geliştir pekiştir sonra ticari ehliyetini al sonra bu lüks ticari aracı kiralayabilirsin” diyecektir.

Hikâyemizde B tipi ehliyet (Hususi pilot lisansı -Private Pilot License – PPL) ,

Ticari Ehliyet ( Ticari pilot lisansı – Commercial Pilot License – CPL )

Ticari ehliyet alabilmek için sürüş teknik/ yeteneğinizi geliştirdiğiniz kısım ise Pilot in Command (PIC) uçuşlarıdır.

PIC neden gereklidir?

Çünkü CPL alabilmeniz için doldurmanız gereken, eğitimlerinin dışında uçuş saatleri vardır. Başka bir deyişle 200 saat uçuş saatiniz olmadan CPL kontrol uçuşuna giremezsiniz. İyide bu 200 saatin ne kadarı PIC ne kadarı eğitim uçuşları peki? Kabaca 100 saati PIC ‘dir.

PIC modülü uçuş eğitiminin en keyifli modülüdür. Gökyüzü ile doyasıya kucaklaşmanızı, kendinize uçuş konusunda güveninizin artmasını sağlar. Saati 79 Euro evet yanlış duymadınız Safety Pilot dâhil 79 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön