NVFR Uçuş Eğitimi

Gece uçuşu Eğitimi (EASA- NIGHT VFR)

Gece görerek uçuşu eğitimi EASANIGHT VFR , Avrupa’da Hususi Pilot Lisansı EASA – Private Pilot License PPL(A) aldıktan sonra ticari pilotluk eğitimi için gerekli olan sınıflandırma (RATE) eğitimidir. Gün batımı +30 dakikadan sonra icra edilir.

Ticari pilotluk eğitimi alan pilotlar eğitimin bir sonraki aşamalarından biri olan Instrument Rate EASA-IR eğitimi için gece uçuşu eğitimi (EASA- NIGHT VFR)’ni almış olmaları gerekir.

Avrupa’da gece uçuşu eğitimi (EASA- NIGHT VFR) birebir eğitim modunda gerçekleştirilen teorik kurs ve bir eğitmen eşliğinde tek motorlu (çoğunlukla Cessna 150/152 ile gerçekleştirilen) 5 saatlik uçuş eğitiminden oluşur. Bu 5 saatlik uçuş eğitiminde en az 5 defa yalnız iniş yapılmalı ve en az 1 saat Seyrüsefer (EASA-Cross country-XC) uçuşu yapılmalıdır.

Ayrıca Gece uçuşu eğitimi (EASA- NIGHT VFR) havaalanı kontrol bölgesi içerisindeki uçuşlarını, trafik paterni uçuşlarını ve seyrüsefer rotası/gece seyrüsefer uçuşlarını içermektedir. Çok zevkli fakat bir o kadar yorucu bir eğitimdir.

Gece uçuşu eğitimini (EASA- NIGHT VFR) tamamlamak için gerekli şartlar;

  • Hususi Pilot Lisansı (EASA-Private Pilot License-PPL(A)) sahibi olmak,
  • En az Medical Class II Sağlık rapor sahibi olmak,
  • Eğitim içerisinde En az 30 dk. ve 5 solo iniş yapmak,
  • Eğitim içerisinde En az 1 saat Seyrüsefer (EASA-Cross country-XC) uçuşu yapmak.

Konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile bu eğitim modülünü çok kolay bir şekilde tamamlayacaksınız.

Hayallerinizi ertelemeyin, PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN. Hemen iletişime geçin.