Neden Pilot Olmalıyım? Avantajları Nelerdir?

Bilgi Platformu geri dön

Neden Pilot Olmalıyım? Avantajları Nelerdir?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

  • Bu mesleğin avantajları düşünüldüğünde akla ilk gelen şey yüksek maaşlar ( THY başlangıç maaşı 30 bin TL dir ) ve pilotların bol bol seyahat ettikleri gerçeğidir. Yani yeni yerler görmek, dünyanın farklı yerlerine gitmek yeterince çekici olsa gerek. Ayrıca Tabii ki pilotluğun maddi getirisi! Standartların çok çok üzerinde bir gelire sahip olur, hayatınızı refah içerisinde geçirebilirsiniz.

  • Etrafınızda sizinle aynı düşünce tarzında olan insanlardan bulunması, bir diğer avantajdır. Zira gerek pilotlar gerekse kabin memurları, genel olarak aynı motivasyonla hareket eden kişilerdir. Neticede, başka sektörlerde işini severek yapan çok sayıda insanla karşılaşmak fazlasıyla zordur.

  • Farklı kültürlerden insanlarla tanışmak, sizi pek çok farklı yönden geliştirecek, bakış açınızın genişlemesini sağlayacaktır.

  • Eve iş getirmek, pilotların neredeyse hiç yapmadığı bir şeydir. Gerekli eğitimler ve testler için yapılacak hazırlıklar dışında pilotlar işlerini kapılarının ardında bırakarak evlerine dönerler.

  • Bazı pilotlar aksini söylese de bu mesleği yapanlar, diğer pek çok çalışana kıyasla uzun ve yorucu mesai saatlerine katlanmak zorunda değillerdir. Zaten kurallar gereği bir pilot, çalışabileceği maksimum saat sayısını istese de aşamaz

  • Pilotlar, ücretsiz ya da indirimli oranlarla seyahat ederler. Ayrıca oteller ve araç kiralama hizmetleri gibi olanaklardan da aynı haklarla faydalanabilirler. Ayrıca meraklıları için pilotların yaşamları boyunca pek çok ünlüyle tanışma fırsatı bulduklarını da belirtelim.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön