ME – IR – CPL Nedir?

Bilgi Platformu geri dön

ME – IR – CPL Nedir?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Ticari pilot (Commercial pilot license-CPL) alabilmek için gerekli tüm adımları önceki yazılarımızda detaylı anlatılmıştır. Küçük bir hatırlama yapacak olursak

  • Sağlık yeterlilik belgemizi aldık,
  • ICAO English Level notumuzu aldık,
  • Hususi pilot lisansı (Private Pilot license- PPL)’mız için gerekli eğitimi tamamladık,
  • ATPL teori derslerini başarı ile geçtik,
  • Uçuş yeteceğimizi geliştirecek olan , yaklaşık 100 saat uçuşu içeren Pilot In Command (PIC) uçuşlarımızı tamamladık,
  • Gece uçuş eğitimi aldık ( 5 saat ) ve PPL lisansımıza işlettik ( Night VFR-NVFR RATE)

ve geldik ticari pilot lisansı almak için son eğitim modülümüze MultiEngine (ME), Instrument Rate (IR), Commercial Pilot license (CPL).

MultiEngine (ME) rate eğitimi 6 saat çift motorlu uçakla eğitimi kapsar. Eee şu zamana kadar tek motorlu uçaklarla uçtuk biraz da çift motorlu uçak ile uçalım dimi ?

ME eğitimi sonrasında IR ve CPL eğitimi eşzamanlı başlar. IR safhasında alet uçuşu yapılır. 15 saat çift motorlu uçakla gerçek uçuş, buna ek olarak 40 saat simulator uçuşu. Bu arada ulaşmaya çalıştığımız ticari pilot lisansı eğitimi 15 saattir. Bu birleşik eğitimi tamamladık. Cebimizde 200 saat uçuşumuz oldu eğitimin başından itibaren, işte gün o gündür.

4,5 CPL-IR ortak kontrol uçuşuna girilir VE TOPLAM 204,5 saat ile MUTLU SON. Bu kadar kolay. Ticari pilot lisansınız elinizde (CPL) . Sonra ver elini havayolları.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön