Gece Uçuşu (Night VFR) Nedir?

Bilgi Platformu geri dön

Gece Uçuşu (Night VFR) Nedir?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Gece görerek uçuşu eğitimi EASA – NIGHT VFR, Avrupa’da Hususi Pilot Lisansı EASA – Private Pilot License – PPL(A) aldıktan sonra ticari pilotluk eğitimi için gerekli olan sınıflandırma (RATE) eğitimidir. Gün batımı +30 dakikadan sonra icra edilir.

Ticari pilotluk eğitimi alan pilotlar eğitimin bir sonraki aşamalarından biri olan Instrument Rate EASA-IR eğitimi için gece uçuşu eğitimi (EASA- NIGHT VFR)’ni almış olmaları gerekir.

Avrupa’da gece uçuşu eğitimi (EASA- NIGHT VFR) birebir eğitim modunda gerçekleştirilen teorik kurs ve bir eğitmen eşliğinde tek motorlu (çoğunlukla Cessna 150/152 ile gerçekleştirilen) 5 saatlik uçuş eğitiminden oluşur. Bu 5 saatlik uçuş eğitiminde en az 5 defa yalnız iniş yapılmalı ve en az 1 saat Seyrüsefer (EASA-Cross country-XC) uçuşu yapılmalıdır.

Ayrıca Gece uçuşu eğitimi (EASA- NIGHT VFR) havaalanı kontrol bölgesi içerisindeki uçuşlarını, trafik paterni uçuşlarını ve seyrüsefer rotası/gece seyrüsefer uçuşlarını içermektedir. Çok zevkli fakat bir o kadar yorucu bir eğitimdir.

Konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile bu eğitim modülünü çok kolay bir şekilde tamamlayacaksınız.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön