ATPL (A) Teorik Eğitimi Nedir?

Bilgi Platformu geri dön

ATPL (A) Teorik Eğitimi Nedir?

AH bi #pilotolsam diyenler, Avrupa’da ticari pilot lisansı almak için merak edilen tüm soruların cevapları için doğru yerdesiniz. TAKİPTE KALIN. Avrupa’da Ticari pilot lisansı alıp, ticari pilot olmak için sıkça sorulan soruları sizler için derledik. #kafamdadelisorular.

“PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN” #pilotolmayakanatac. Hemen iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için 0090850 255 0 736 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden Hafta içi ve Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arası bilgi alabilir, www.pilotolsam.com sayfamıza bakabilir, info@pilotolsam.com adresine mail atabilirsiniz ve son olarak daha önceki postlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelince;

Önce Hususi pilot lisansımızı(PPL) aldık lakin ticari pilot olmak istiyorsunuz. Bunun için PPL(A) sonrası yapacağınız ilk adım ATPL teori derslerini almak ve sınavlarından başarı ile geçmek gerekmektedir. ATPL ( Airline transport Pilot licence) toplam 14 dersten oluşur. Toplam 15 haftalık uzaktan eğitime başlar ve son iki haftası yüz yüze eğitime iştirak edilir. Sonrasında ilgili sivil havacılık kurumunun sınavlarına girilir. Bu dersleri başarı ile tamamlamak ticari pilot lisansı (CPL ) almak için şarttır.

Belki de pilotaj eğitiminin en zorlayıcı modülüdür. Fakat korkmayın bu konuda tecrübeli pilot ekibimiz ile çok rahat bir şekilde sınavları geçmenize size özel sınav sistemimizle yardımcı oluyoruz.

#uçuşeğitimi #piloteğitimi #flighttraining #ppl #flightpic #atpl #cpl #pilotsofinstagram #pilot

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Bilgi Platformu geri dön